
Методичне об’єднання природничо-математичного циклу Піщанського НВК
Керівник ШМО: Мальцева Ольга Іванівна
Науково - методична тема, над якою працює ШМО:
« Формування практичних умінь учнів у навчально-виховному процесі».
Науково – методична тема, над якою працює школа:
«Вдосконалення навчально-виховного процесу на основі розвитку самоосвітньої і творчої активності вчителів та учнів».
Аналіз роботи ШМО природничо-математичного циклу
Піщанського НВК за 2017-2018н.р.
ШМО вчителів природничо-математичного циклу працювало над науково-методичною проблемою «Формування практичних умінь учнів у навчально-виховному процесі». Виходячи з потреб вчителів – членів ШМО, завдань навчального року, ступеня їх реалізації було складено план роботи, за яким працювало методичне об’єднання.
До складу ШМО входить 7 вчителів, які мають кваліфікаційні категорії: вищу-1, першу – 2, другу – 3, спеціаліст -1. У цьому навчальному році пройшли атестацію та підтвердили свої кваліфікаційні категорії Мальцев М.М – першу, Межова О.В. – другу.
У 2017-2018 н.р. курси підвищення кваліфікації пройшли Мальцева О.І., Межова О.В, Дегтяренко О.О.
Вчителі-члени ШМО працювали над зростанням власного професіона-лізму, брали активну участь у роботі ШМО, а також в інших формах методичної роботи району. На засіданнях МО були розглянуті такі питання:
«Ознайомлення з методичними рекомендаціями на новий 2017-2018 навчальний рік» - Мальцева О.І., «Домашні завдання як необхідна умова забезпечення розвитку творчих здібностей учня» - Межова О.В., «Самостійна робота учнів у процесі навчання» - Мальцев М.М., Огляд сучасної методичної літератури – Четверікова С.В., «Підготовка учнів до олімпіад, ДПА, ЗНО» (з досвіду роботи) – Дегтяренко О.О. Також були заслухані творчі звіти вчителів, які атестувалися – Мальцева М.М. та Межової О.В.
На протязі навчального року вчителі провели відкриті уроки: Ільїн В.В. у 8кл. за темою «Гімнастика», Дегтяренко О.О. у 6кл. урок математики за темою «Подорож до планет раціональних чисел», Мальцева О.І. урок географії у 7 кл. за темою «Води суходолу Африки», Межова О.В. у 10 класі урок інформатики за темою «Спілкування в чатах», Мальцев М.М. у 7 кл. урок фізики за темою «Закон збереження і перетворення механічної енергії», Четверікова С.В. у 9 класі урок біології «Травлення у шлунку і кишечнику», Нужна Т.В. урок фізичної культури у 1 класі за темою «Загальнорозвивальні вправи. Рухливі ігри та естафети». Усі уроки було проведено на високому методичному рівні.
У жовтні учитель вищої категорії Мальцева О.І. підготувала та провела на вищому рівні районний семінар за темою «Технології викладання географії у системі групового навчання» для вчителів географії Покровського району, на якому було присутні 17 вчителів та методист районного методичного кабінету Крихно В.П. На семінарі було проведено відкритий урок географії у 7 класі «Води суходолу Африки. Використання водних ресурсів» та віртуальна подорож « Моя країна – Україна» для учнів 8-10 класів.
Також Мальцева О.І. та Межова О.В. працювали у складі районної творчої групи вчителів географії, інформатики, математики над створенням збірників «Олімпіадні завдання з географії», «Підсумкові уроки з алгебри у 8 класі», «Безпека в Інтернеті».
Із досвідом роботи засобами ЗМІ ознайомила Мальцева О.І. у статті «Районний семінар вчителів географії» в газеті « Маяк» №44-03.11.2016
Вчителі Ільїн В.В. та Мальцева О.І, які мають педагогічні звання «Старший вчитель» брали участь у професійних конкурсах вчителів.
Учитель фізичної культури Ільїн В.В. брав участь:
-
у Всеукраїнському конкурсі «Інноваційний урок з фізичної культури» з теми «Урок з елементами футболу» . Посів І місце у Покровському районі;
-
В обласному конкурсі « Ми за здоровий спосіб життя» на кращу презентацію з теми « Ми за здоровий спосіб життя».
-
Мальцева О.І. брала участь у обласному конкурсі виховних систем «Виховати особистість» у номінації «Виховна система вчителя -предметника» та посіла ІІІ місце.
-
Ільїн В.В. і Мальцева О.І. отримали подяки за участь у обласному конкурсі творчих робіт «Барви рідного краю» з трудового навчання.
Робота з обдарованими учнями проводилась на середньому рівні:
-
У другому турі Всеукраїнських олімпіад взяли участь 4 учня ( з географії – Писарчук В. -7кл, Булан І. -10кл – ІІІ місто та участь у обласному етапі; з математики – Пекарський Б. -8 кл., з біології –
-
Ткачов К.-8кл., Єрьома О. -10 кл.
-
22 учня прийняли участь у міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» (учителі Дегтяренко О.О, Межова О.В);
-
9 учнів у конкурсі з інформатики «Бобер» (Межова О.В.);
-
28 учнів – у конкурсі « Колосок» (Четверікова С.В.)
-
Учень 7 класу Єлісеєнко І. посів ІІІ місце у обласному конкурсі дослідницьких робіт (МАН) у номінації «Альтернативна енергетика» з теми « Альтернативна енергетика – майбутнє України»» (учитель Мальцева О.І.).
-
Учениця 9 класу Тимошенко Н. брала участь та отримала сертифікат у відкритій обласній краєзнавчій конференції учнівської молоді «Зі стародавності в ХХІ століття» у номінації «Археологія, геологія, геогра-фія рідного краю» з темою « Мікротопоніми та визначні місця Піщанської сільської ради» (учитель Мальцева О.І.)
-
Учениця 10 класу Єрьома О. брала участь та отримала сертифікат у районній екологічній конференції «Місце, в якому ми живемо» за темою « Ландшафти як середовище життя та їх охорона». Бражко Я. учень 11 класу підготував презентацію «Наслідки Чорнобиля на рослинний і тваринний світ», також отримав сертифікат. (учитель Четверікова С.В.)
-
Учні краєзнавчого гуртка (8 осіб) посіли ІІ місце у районному етапі конкурсу «Моральний вчинок» у номінації « Стіннівка» за темою «Долю рідного краю пише кожен із нас» (керівник Мальцева О.І.)
-
Учні краєзнавчого гуртка (20 осіб) брали участь у інформаційно- творчому проекті «Про що розповідають назви вулиць» у номінації «Презентація» та посіли І місце у районі (керівники Мальцева О.І., Межова О.В.). Робота відправлена на обласний етап.
-
Під керівництвом вчителя фізичної культури Ільїна В.В. були підготовлені учнівські спортивні команди, які брали участь у районних змаганнях та посідали призові місця:
-
«Олімпійське лелеченя» -ІІІ місце;
-
Спартакіада допризовної молоді –ІІ місце;
-
Змагання з футболу пам’яті героя соц.. праці Черненка А.Г –ІІІ місце;
-
Військово-спортивна гра «Сокіл» - «Джура» - ІІ місце;
-
Ігри патріотів –
-
Легкоатлетична естафета «Олімпійський день» - ІІ місце.
На протязі навчального року вчителі проводили позакласну та позашкільну роботу з предметів. Були проведені відкриті заходи «Подорож у країну інформатику» (Межова О.В.), «Олімпійський урок» (Ільїн В.В.), «Інтелектуально-розважальна гра» ( Дегтяренко О.О.).
Цікаво та творчо провели предметні тижні:
- «Олімпійський тиждень» (Ільїн В.В.),
- тиждень математики та інформатики: КВК -5кл, 3-4кл., 8-9 кл. «Знавці інформатики», 10 кл. - «No Hate» спілкування в Інтернеті (Дегтяренко О.О., Межова О.В., Мальцев М.М.).
- тиждень географії, біології, хімії
- оформлення тематичного стенду
- 5 клас – Брейн –ринг «Знавці природи»;
- 6 клас – геокруїз «Навколо світу»;
- 7 клас – турнір «Наш дім – планета Земля»;
- 8 клас- географічний КВК «Подорож Україною»;
- 10-11 класи – вікторина «Хімія навколо нас»;
1-4 класи- вікторини, конкурси, загадки про природу;
11 клас- бесіда «Видатні економісти світу. Джон Девідсон Рокфеллер»;
-
клас – конкурс «Я люблю Україну»
( вчителі Четверікова С.В. Мальцева О.І.)
На при кінці навчального року учителі - члени ШМО провели самоаналіз роботи та виявили :
-
програми, за якими здійснюється викладання предметів , виконали (проведені уроки, контрольні роботи, практичні та лабораторні роботи)
недоліки: недостатня підготовка учнів до олімпіад;
-
не проведені аналіз ДПА та моніторингові дослідження з предметів.