top of page

Основні завдання дитячого закладу на 2018-2019 н.р.

 

1. Ефективне впровадження у  практику Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Дитина».

Провадження програми «Впевнений старт», де розвиває навички ефективної комунікації дитини в суспільстві.  Гармонізація поведінки дитини  через усвідомлення й досягнення  ролі та місця її у соціумі, природі та Всесвіті. Здійснене корекції власного здоров’я, спираючись на закони Всесвіту, починаючи з духовної складової.

2. Демократизація виховного процесу і дошкільному  закладі через використання різних форм співробітництва та рівності всіх учасників виховного процесу.

3. Використання літературних творів у формуванні  життєвої компетентності дитини.

Навчально- виховні та освітні завдання:

•   Створення належних умов для реалізації дитиною свого природного потенціалу (фізичного, психічного, соціального).

•   Формування особистості дитини, розвиток її базових якостей, творчих здібностей, пізнавальної активності.

•   Формування механізму саморозвитку дошкільника: реалістичної самооцінки, самоконтролю, саморегуляції поведінки; совісті, як внутрішньої етичної інстанції; децентрації, як подолання егоїзму, елементарного світогляду, індивідуального досвіду, найпростіших форм життєвої перспективи; розширення свідомості дитини, сприяння її свідомому існуванню.

•    Навчати дошкільника жити у злагоді з довкіллям та із самим собою, адекватно реагувати на події, оптимістично ставитися до життя, довіряти людському оточенню та орієнтуватися в ньому, відчувати себе захищеним.

•   Оснащувати дошкільника навичками практичного життя, навчати пристосовуватися до нових умов, виробляти гнучкість поведінки; виховувати творче ставлення до дійсності, вправляти в умінні виявляти волю, впливати нею на імпульсивні бажання.

•   Відповідно до вимог "БАЗОВОГО КОМПОНЕНТА" дошкільної освіти, враховуючи особистий досвід дошкільника, вікові та індивідуальні особливості, - забезпечити гармонійний та різнобічний розвиток дошкільника;формувати у нього ціннісне ставлення до "природи", "культури", "людей", самого себе.

•   Створення умов для виявлення ранньої обдарованості та формування творчих здібностей; залучення дитини до таких видів діяльності, які найбільше сприяють розкриттю та розвитку її природних задатків.

•   Виховання у дітей морально-соціальних, етичних норм: шанобливе ставлення до родини, Батьківщини, поваги до народних традицій і звичаїв, рідної та державної мови; національних цінностей українського народу, а також цінностей інших націй і народів.

Аналіз

педагогічної роботи Піщанського НВК-дошкільного

навчального закладу  за 2017-2018 навчальний рік.

        Піщанський НВК-дошкільний навчальний заклад діє згідно з Конституцією України, Конвенцією «Про права дитини, Законами України», «Про освіту», «Про охорону дитинства», «Про охорону праці», Статутом  , Колективною угодою між адміністрацією, профспілковим комітетом та трудовим колективом, «Правилами внутрішнього розпорядку», «Посадовими інструкціями, нормами  харчування затвердженими Кабінетом Міністрів України №1752 від 27.12.2001 р.».

Розв’язання поставлених завдань вирішувалось шляхом визначення основних видів та форм роботи,  спрямованих на оволодіння  основоположними, принципово важливих напрямків оновлення змісту дошкільної освіти, на пошук сучасних підходів до  організації життєвого простору малюків, які закладені у Базовому  компоненті дошкільної освіти в Україні, у Державній базовій програмі «Дитина».

У Піщанському НВК-дошкільному закладі протягом 2017-2018 навчального року  функціонувала одна різновікова група, режим перебування дітей не  змінився.

Фінансово-матеріальне зміцнення відбувалося за рахунок бюджетних коштів та батьківської плати.

М’яким інвентарем дошкільний заклад забезпечений на 30%, постільні комплекти 2015 року.

Утримання та влаштування будівлі та території закладу відповідає санітарним нормам устрою й утримання дитячих дошкільних закладів.

Технічний стан будівлі задовільний. Залишилися  проблема (ремонт в харчоблоці та в коридорі).

Територія закладу має естетичний вигляд, достатньо озеленена, повністю огороджена, завдяки перемозі у обласному конкурсі міні-проектів, де виграв наш проект «Щаслива мрія є у нас – казковий перелаз». Також у серпні 2017 року встановлено ігровий майданчик.

Прибирання майданчиків і всієї території дошкільного закладу здійснюється щоденно. У теплу пору року ділянка поливається, що відповідає санітарним вимогам утримання території.

Кількість педагогічних працівників залишилася сталою 2 педагога, з повною вищою освітою – 1, базовою – 1.

Курсову перепідготовку, відповідно до плану пройшла вихователь Мандрика В.М., яка  атестувалася в 2017 н. році, згідно з перспективним планом відповідно до Типового положення про атестацію.

Вихователь брала участь у розробці й використанні інноваційних, а саме: розробляла та проводила з дітьми уроки здоров’я та гармонії з використанням оздоровчих методик (кольоротерапії, ароматерапії, дихальної гімнастики за Бутейко).

Як результат інноваційних доробок вихователя – підвищення якості освітньої роботи й розвитку дошкільників.

Про це свідчить проведене в кінці навчального року тестування знань дітей: збільшення показників високого та середнього рівня на 2%. Простежується стабільне зростання якості фізкультурно-оздоровчої роботи, також спостерігається значне покращення якості роботи з економічного, валеологічного духовного виховання за рахунок залучення дітей у Кімнаті Природи.

З метою пошуку нових технологій, форм і методів роботи. Вихователь працював з новітньою сучасною літературою, періодичними виданнями за Програмою «Дитина».

Вихователем виготовлені матеріали для батьків з питань узгодження дій родини й педагогічних працівників, щодо зміцнення здоров’я дітей, покращення адаптації малят до умов дитячого садку.

Систематично проводиться моніторинг основних показників розвитку дітей. Результати фіксуються у «Паспорті здоров’я».

Рішення чотирьох засідань педрад виконані на 93%.

На педагогічних годинах при заступнику директора НВК розглядалися питання якісної підготовки прогулянок, дотримання рухового режиму, принципу демократичного, правого трудового виховання дітей, розвитку духовності, підвищенню самооцінки у дошкільнят, їх впевненості.

Заслуговують на увагу планомірне, систематичне проведення комплексних, інтерактивних занять, використання сучасних підходів до фізкультурно-оздоровчої роботи.

Належну увагу адміністрація приділяє виконанню Закону України «Про охорону праці». Проводить ознайомлення працівників НВК-дошкільний заклад з директивними документами, щодо охорони праці, створення безпечних умов життєдіяльності та профілактики травматизму учасників навчально-виховного процесу.

Медичне обслуговування у НВК-дошкільного закладу передбачає надання дітям допомоги у збереженні здоров’я та профілактиці захворювань, раз на рік здійснюється огляд дітей лікарями-спеціалістами, про що свідчать записи у дитячих справках, ведеться облік та аналіз захворюваності.

Мета педагогічного колективу – активізувати компенсаторні можливості організму дитини ти включити їх в оздоровчий процес через різні методики та технології без стресового навчання.

Слабким залишається розвиток дрібної моторики руки, показники з образотворчої діяльності,а в цілому, - на середньому рівні.

Окреслилась позитивна динаміка щодо готовності дітей до школи. Моніторинг  успішності дітей – випускників свідчить про зростання показників з читання, письма у школі.

Річний план за 2017-2018 навчальний рік був реальним, дозволив досягти поставлених цілей. Виконаний на 90%. Проте з організації освітньо-виховного процесу в 2018 році  залишилися нерозв’язаними  такі питання:

- залишається гострою проблема створення особистісного  розвивального середовища, що  передбачає облаштування куточків  гарного настрою  психологічного розвантаження, тиші, спокою;

- потребують доробки питання розвитку сенсомоторної координації на аркуші й техніка малювання дітей дошкільного віку;

- вдосконалення контролю за станом розвитку зв’язного комунікативного мовлення дошкільників;

-  незначне місце в плані методичної роботи приділено питанням самоаналізу  особистої діяльності педагогів.

Багато було проведено свят та розваг, де  приймали учать як діти так і батьки.

Документація
bottom of page