top of page
Методичне об'єднання вчителів початкових класів

Керівник МО початкових класів   Бошко Людмила Анатоліївна

 

Науково-методична проблема, над якою працює школа: Вдосконалення навчально – виховного процесу на основі розвитку самоосвітньої і творчої активності вчителів та учнів

 

 

Науково-методична проблема, над якою працює ШМО :  Вдосконалення читацьких вмінь та навичок 

Аналіз роботи ШМО вчителів початкових класів

Піщанського НВК

2017 – 2018 н.р.

       В ШМО працює 4 вчителя. З них : 1 вчитель( Окомашенко Н.С.) – «Вчитель методист», 3 вчителя (Саглай С.В. ,Бошко Л.А., Шевченко С.М.) мають 1 категорію, 1 вчитель (Саглай С.В.) – звання «Старший вчитель».

        Протягом року ШМО продовжувало  наукову-методичну роботу з теми   «Вдосконалення читацьких вмінь та навичок» та з теми «Вдосконалення навчально-виховного процесу на основі розвитку самоосвітньої і творчої активності вчителів та учнів» над якою працює школа. Проблема самоосвітньої роботи кожного вчителя «Розвиток самоосвітньої і творчої активності вчителя. Розвиток активної особистості молодшого школяра, згуртування класного колективу».

       Протягом року було проведено 5 засідань ШМО. На них були присутні вчителі початкових класів, завуч з навчальної роботи, завуч з виховної роботи, шкільний бібліотекар. Кожне засідання відповідало визначеній темі, яка відслідковувалась на протязі місяця. Вчителі сумлінно підбирали матеріали до кожного з них. Всі працюють активно  над особистими проблемами, які  пов’язані з післякурсовими завданнями та чітко простежуються в доповідях, лекціях на відкритих уроках.

У цьому році атестувалися  Окомашенко Н. С.( підтвердження «Вищої категорії» та звання «Вчитель-методист»)  та Саглай С.В ( підтвердження 1 категорії та звання «Старший вчитель»).

               Кожний вчитель  продовжував поповнювати особистий портфоліо.

Бошко Л.А., Шевченко С.М. та Саглай С.В. приймали участь  у вебінарах осінної, зимової  та весняної сесіях інтерактивного навчання. Получені Сертифікати учасників вебінарів. Успішно пройшли онлайн - курси «Вчимося жити разом» (30 академічних годин)  та  онлайн – курси «Основи здоров´язбережної компетентності» (60 академічних годин).

Бошко Л.А. та Саглай С.В. пройшли онлайн – курс для вчителів початкової школи, курс розроблений Міністерством освіти і науки України, студією онлайн-освіти EdEra та громадською спілкою «Освіторія» (получені сертифікати - 60 академічних годин). Зараз проходять онлайн – курси «Недискримінаційний підхід у навчанні». У березні Саглай С.В. приймала участь у обласному вебінарі з образотворчого мистецтва «Правила оформлення конкурсної роботи».

Окомашенко Н.С. брала участь в постійно діючому семінарі для вчителів початкових класів шкіл міста і району (на базі Красноармійського педучилища) та розробила і надрукувала методичний посібник «Система роботи з тематичними групами слів на уроках української мови. Виступала перед студентами Красноармійського педучилища.

Саглай С.В. готувала доповідь «Робота з обдарованими дітьми» (з досвіду) для виступу у районному семінарі вчителів художньо – естетичного циклу. Була членом журі оргкомітету районного етапу конкурсу «Здай кров заради життя» ІІ міжнародний українсько-літовський конкурс малюнків, винесена подяка за активну участь у життєдіяльності районного Будинку дитячої творчості як керівник гуртка «Чарівні пензлики».

 Проведені  уроки для вчителів початкових класів: Бошко Л.А. з літературного читання «Золотий черевичок – українська народна казка», математика «Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел»; Шевченко С.М. з математики «Усне віднімання виду 53-8. Розв´язування задач», Природознавство « Тварини навесні. Комахи», Саглай С.В. Природознавство «Різноманітність тварин», образотворче мистецтво «Поняття про основні кольори. Танок кольорів», Окомашенко Н.С. – українська мова «Члени речення. Зв´язок слів», українське читання «Позакласне читання. Птахи рідного краю». Були взаємовідвідування уроків, звіти фіксувались та зберігались разом з матеріалами даних уроків, для знайомства вчителями які були відсутні на даних уроках.  Регулярно проводилися оперативки, на яких вчителі вирішували робочі питання. Працювали над створенням презентації «Ранкові зустрічі". Бошко Л.А. приймала участь у перевірці робіт ІІ районного туру конкурсу ім. П.Яцика

Вчителі працювали над особисто складеними планами роботи з педагогічно-занедбаними учнями.

Проводилися взаємоперевірки щоденників та зошитів з математики, української мови.

Проведена робота вчителем Бошко Л.А. - «Школа майбутнього першокласника». Продовжує працювати над оформленням кабінетів для першокласників 2018 року.

Всі класи з задоволенням приймали участь у  шкільних заходах протягом року.  Проведений відкритий виховний захід «Свято птахів». Вчителі Бошко Л.А., Саглай С.В., Шевченко С.М. розробили та провели виховний захід «Грудневі посиденьки». Активно пройшов тиждень початкової школи «Чарівна комора Осені». Вчителі провели цікаві виховні заходи: Шевченко С.М. «Урок мужності. Вони наша гордість», «Азбука безпеки» країні української мови», урок милосердя «Людей я буду любити, добро й милосердя чинити», година спілкування «Традиційні свята моєї сім´ї»; В. Бошко Л.А. гра-пошук «Зникла булава», гра-естафета «Спритні пожежники», «Усі ми різні, усі ми рівні», «Шкідливим звичкам на Землі –Ні! Ні! Ні!», «Дерево красне корінням, а людина – родом».   Саглай С.В. «Бережи себе, Малюк!» ігрові ситуації з ПТБ, «Ти і твоя сім´я» виховна година», «Смачного вам! Після смачного обіду», «Шкідливі звички», «Моя країна – Україна» (вироблення колажу).  Саглай С.В. з Бошко Л.А. провели театралізоване свято «Подорож у країну Дитинства», присвячене закінченню 4 та 1 класу.

Приймали участь у шкільних, районних та обласних конкурсах малюнків, республіканських конкурсах «Соняшник»,   «Золотий колосок». Діти неодноразово займали призові місця.

 Провели виставки малюнків «Війна очима дітей», «Весна красна», «Зимові фантазії», «Бережи птахів», «Світ Дитинства». Всі вчителі активно приймали участь у шкільних засіданнях, наводячи приклади зі своєї педагогічної практики. Відповідально налаштовані працювати у шкільному таборі. Начальник шкільного табору Шевченко С.М. проводить поширену роботу з документацією та організацію цікавих екскурсій.

                                     

                                                                                      Керівник ШМО: Саглай С.В.

Засідання ШМО
Список вчителів
ММО
bottom of page